Акція "16 днів проти насилля"
Відповідно до плану Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», річного плану школи, з метою популяризації правової освіти серед учнівської молоді, привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, 25 листопада 2019 року у школі стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля, яка тривала до 10 грудня 2019 року.
Особлива увага під час її проведення у нашій школі приділялася питанням домашнього насилля та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. Педагогічним колективом і психологічною службою закладу була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу, на збільшення знань про всі форми насилля.
Акція 16 днів проти насилля розпочалася з флешмобу. Учнів 10-Б класу запустили в небо кульки з написами «образа», «біда», «неповага», «страх», «біль». Символізм цієї акції полягав у тому, щоб геть полетів весь негатив, який пов’язується фізичним, економічним, сексуальним та психологічним насильством (25.11.2019).
Акція «Насильству немає виправдання» проведена психологічною службою. Учні 10-А класу виготовили символічні помаранчеві долоні, які символізували світле майбутнє, вільне від насильства щодо жінок і дівчат (26.11.2019).
Шкільний бібліотекар Рабченюк Н.П. організувала тематичну книжкову виставку «Стоп насильству» (26.11.2019).
27 листопада 2019 року головним спеціалістом відділу “Корецького бюро правової допомоги” Оксаною Кречмаровською проведено лекцію учням 8-А класу для підвищення правової свідомості та обізнаності дітей, а також для того, щоб учні навчилися розпізнавати домашнє насильство та насильство у навчальному закладі, розвинули навички боротьби з ними.
Спеціаліст нагадав школярам телефони національних гарячих ліній та про ініціативу Міністерства юстиції України “Сімейні радники”. Усі присутні отримали інформаційні брошури відділу Корецького бюро правової допомоги на тему “Булінг у школі”, буклети правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я маю право!» на тему “Я протидію домашньому насильству?” (27.11.2019). Цікавою формою роботи став проєкт з протидії булінгу «Маю право бути собою», організований психологічною службою (26 .11.2019).
29 листопада шкільна медсестра Мамчуровська А. провела урок здоров’я учням 11-их класів на тему: «Захисти себе від ВІЛ/СНІД», під час якого діти мали можливість переглянути відеоролики, охоче давали відповіді на запитання вікторини. До акції «Червона стрічка» долучилися всі охочі. Класні керівники провели тематичні виховні години з питання попередження розповсюдження СНІДу та ВІЛ: «Міфи і факти», уроки здоров’я «Захисти себе від СНІД/ВІЛ», тренінгові заняття « Доки СНІД не зупинив нас».
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом була проведена гра «Прочитай СМС», де необхідно будо визначити шляхи передачі ВІЛ-інфекції та розподілити СМС- (правильні, неправильні). Всі бажаючі мали можливісь переглянути відеоролики по даній темі.
До Міжнародного Дня людей з особливими потребами організовано творчу майстерню. Для здобувачів освіти нашої школи проведено заняття « Людина починається з добра», де діти мали можливість проявити свої творчі здібності, поспілкуватися. Всі залишилися задоволеними, заняття пройшло у дружній та позитивній атмосфері (03.12.2019)
Класними керівниками 11-их класів на інформаційному дайджесті обговорено теми «Я – проти насильства» (03.12.2019), учні 1-4-их класів взяли участь у грі «Права дитини» (04.12.2019). Уроки толерантності «Доброзичливі стосунки з оточуючими» провели для учнів 5-их класів (класні керівники Ю.Павлюк, А.Марчук, О.Цендрикова), ( 05.12.2019). Організовано морально-етичні бесіди з учнями 1-4-их класів «Що таке добре, що таке погане?» (05.12.2019).
Заслуговують на увагу заходи, проведені психологічною службою: тренінгове заняття для учнів 8-Б класу на тему: «Проблема насильства та жорстокості стосується кожного» (04.12.2019). для учнів 7-их класів «Любов до дитини: якою вона повинна бути?» (06.12.2019); диспут з унями 10-их класів на тему: «Корупція:суть, причини, наслідки» (09.12.2019).
Конкурс малюнків «Щаслива сім’я – без насильства» організований педагогом-організатором, показав, що діти проти насилля у будь яких його проявах (04.12.2019).
У період з 04.12 по 10.12.2019 практичним психологом О.Бондар створено фотовиставку «Щаслива дитина – щаслива родина», де з багатьох фотографій зроблено цілісну композицію сімейного затишку (, 04.12.2019).
Традиційно 06 грудня проводиться акція «Запали свічку», під час якої вшановується пам’ять студенток розстріляних у Монреальському Політехнічному інституті у 1989 року.
Члени правового клубу «Феміда» випустили газету «Право», в якій розмістили інформацію з питань попередження насильства і дотримання прав людини.
Постійно проводилися профілактичні бесіди з учнями та вчителями «Насилля над дітьми: ознаки та дії педагогів», «Формування в дитини позитивної самооцінки» (психологічна служба).
За участю батьків пройшли індивідуальні бесіди на тему: «Виховання без насильства», «Повага до особистості дитини – основа відповідального батьківства».
До Всесвітнього дня прав людини для учнів 1-11-их класів проведені уроки «Права людини» (10.12.2019). Організовано перегляд відеороликів про права дитини для учнів 5-х класів (10.12.2019).
Підбиття підсумків акції відбулося у формі загальношкільної колективно-творчої справи «Батьківська квітка надії» (10.10.2019).
Метою проведення акції “16 днів проти насильства” є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Проведені заходи в рамках акції «16 днів проти насильства» стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей, сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливого ставлення до людей (дітей) хворих на ВІЛ.